Każdy alkomat co pewien czas należy kalibrować. Każdy alkomat bowiem w trakcie normalnego użytkowania, pod wpływem różnych czynników, ulega rozkalibrowaniu w wyniku czego nie wskazuje on do końca prawidłowych wyników pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kalibracji alkomatu dokonuje się w naszym certyfikowanym laboratorium. Podczas tego procesu, dzięki specjalistycznemu sprzętowi kalibracyjnemu, alkomatowi przywracana jest baza danych pomiarów wzorcowych. Dzięki kalibracji zyskujesz pewność, że alkomat wskazuje prawidłowo.

Już teraz możesz zgłosić swój alkomat na kalibrację poprzez nasz formularz zgłoszeniowy online.

Kroki postępowania:

  1. Wypełnij i wyślij nasz formularz zgłoszeniowy online. Na podany przez siebie adres e-mail otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia wraz z naszym adresem pocztowym do wysłania przesyłki.
  2.  Do przesyłki włóż dowód zakupu, kartę gwarancyjną i alkomat. Zabezpiecz alkomat przed uszkodzeniem stosując np. kopertę bąbelkową.
  3. Wydrukuj etykietę z adresem wysyłki otrzymaną na e-mail po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Naklej ją na przesyłkę i wyślij ją do nas z najbliższej placówki Poczty Polskiej.
  4.  Gdy otrzymamy Twoją paczkę na podany w formularzu Twój numer telefonu otrzymasz od nas SMS z informacją o tym fakcie.
  5.  Skalibrowany alkomat odeślemy do Ciebie wraz z raportem kalibracji w ciągu 7-14 dni roboczych. O wysyłce poinformujemy Cię również przez SMS.
    Zawsze masz możliwość kontaktu z naszym laboratorium kalibracji pod numerem 663 000 633 lub serwis@gtxscan.com